Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valentina Ajdari
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Mars 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Valentina Ajdari është këngëtare e njohur. Ne moshen nje vjeqare esht larguar prej vendlindjes dhe esht me familje ne SHBA. Valentina ka qen ne shkollen e muzikes prej shkolles fillore dejri ne sot ne fakultetin "Lehman University for the Performing Arts". Valentina gjith esht mer me Art (kendim/kercim/aktrim). Ne moshen 17 vjeqare vitin 2002, Valentina filloj te merret me muzik Shqip. Gjith ashtu kendoj me krejt kendetaret si dhe muzicientet qe gjinden ne Amerik. Ne at koh e mur muziken si dhe kendimin ma serioz dhe studioj zerin me ish- studenti i Maria Callas, Marko Lampas. Ai esht i cili i tregoj Valentines qe nuk mundet vetem muzik klasike me studiju por gjith ashtu vokal te fort per Opera. Valentina ather mur pjes ne disa koncerte ne New York City kur kendoj Aria/Balada/Duete nga Operat "La Traviata", "La Boheme", "Tosca", dhe shum e shum te tjera. Valentina kendon ne gjuhen Angleze, Shqip, Italisht, Franceze, Rusisht, si dhe Greke. Valentina i vlerson te gjitha zhenrat e kendimit qe egzistojn! Dy zhanrat te cilat Valentina i preferon ma se shumti jan muzika R&B si dhe muzika Popullore/Argetuese.

Valentina ka qen per here te pare ne Kosove ne vitin 2004. I ka perlqyar teper. Ne vitin 2007-2008 erdh ne vendlindje per ti promovuar 2 videoklipe "Nuk te pres" e cila esht realizu ne NYC, si dhe "Kohe e Dashurise" e cila esht vlersu ne Prishtine. Valentina ather mur pjes ne disa intervista neper televizione si dhe radio ne te gjitha qytetet e Kosoves. Prap filloj te merret ne sfilada dhe koncerte me yllat t'muzikes shqipe, ne Evrop si dhe SHBA.

Perveq muzikes, Valentina punon si edukatore ne shkollen fillore ne SHBA. Gjith ashtu meret me manikenizem dhe ka promovuar bukurine me disa foto te Fadil Berishes dhe te tjert.

Në Qeshor 2009, Valentina Ajdari merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Të Kërkoj Falje"" dhe fitoi çmimin "Zico TV'.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist