A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valentina Llapri

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  147
  • Origin:
  • Kuçovë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Valentina Llapri is a writer. Pasi mbaroi shkollën e mesme fitoi konkursin për studimet e larta në Universitetin "Aleksandër Xhuvani " në Elbasan. Njëkohësisht në tetor të vitit 1992 nisi punën si mësuese në fshatin 'Zdravë' të qytetit. Më pas emigron në Itali, Milano. Rikthehet në qytetin e saj, në Kuçovë, ku aktualisht ushtron profesionin e fotografes. Pasioni i saj për letërsinë ka nisur qysh në fëmijëri. Së fundmi botoi dy librat e saj të parë me tregime. Libri i parë tit...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts



Related Artists:

Ganimete Jashari

Lindita Prenga

Eva Kacanja

Ilire Zajmi

Mersina Makollari

Edja Terpani

Beslinda Shurdhani

Drilona Tahiri

Bleona Brahaj

Lendita Qeriqi


Tags: Valentina Llapri

Valentina Llapri in e-Cards:

Add an e-Card




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019