Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Shprese


Une E Di, E Ndieje

Endrra per nje bote te paqte
Fluturon si zog shume larte,
Endet shpesh si fryme ne faj,
Dhe shkermoqet pasketaj.

Po jo une e di , e ndjeje
Thelle ne timin gji
Dashuria per lirine,
Do ta beje boten me t’mire,

Fluturon endrra e shpreses,
Ne cdo qoshe ne cdo skaje,
Merr shkelqimin e vete jetes
Ate te lare me me t’mirin ar.

Si do jete bota me pas!
Kersheria eshte e madhe,
Do mbaroje se ekzistuari!
Apo do te heqi valle?!

Po jo, une e di , e ndieje,
Betohem per me t’miren ere,
Per ndricimin e gjithesise,
Per hyjnorin e yllsise,

Dashuria per njerine,
Do ta beje boten me t’mire,
Po jo une e di e ndjeje,
Bota do t’kete tjeter ere…

Valentina, nje krijim I bere ne daten 29 nentor 2015

- Poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente 0