Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Shprese


Ecim

Rendim udheve te shpreses,
Per te mberritur ne udhen qe na pret diku aty,
Pas leme gjumin e harreses,
Dhe gjurmen e atyre qe na mungojne gjithashtu,
Ecim, vrapojme , pastaj ndalemi ja aty , diku,
Me mendime ndoshta shume shpesh fluturojme,
Pastaj ngecim, prape ecim, ne krahet e shprese para shkojme.

- Poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente 0