Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Pranverën


Pranvera E Qytetit Tim

Pranvera erdhi e qete,
E brishte, e embel, aspak e trishte.
Kish veshur si gjithmone ,
Fustanin basem te holle,
Sandalet bore te bardha,
Ne koke kish nje kurore.
Sapo hapi deren ,
Aroma te mira shperndau,
Me duart e saja te bardha,
Cdo gje fshiu dhe lau,
Pranvera , pastertore,
E thjeshte dhe shume puntore,
Na mbush me kaq gezim,
Pranvere e qytetit tim!.

- Poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente 0