Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Natyrën


Sot Eshte E Diele

Sot është e dielë.
Sot është e dielë, me diellë,
parku i qytetit qenka mbushur plotë,
voglushë edhe flutra , seç vallzojnë tok.
zogjtë lartë në pemë , mirëmëngjes po thonë.
Sot është e dielë, oh sa ditë plotë diellë,
lulet paskan çelur, se është dhe pranverë,
kjo pranverë plotë diellë, e ëmbël erëmirë,
stina që gëzon, fëminë dhe pleqërinë.
Sot është e dielë, ky mëngjes plotë diellë.

- Poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente 0