Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Shprese


Mall I Tretur

Një mall i tretur.
Një mall i fikur , një mall i shuar,
ngadalë - ngadalë , si dritë e zbehtë,
në tokë të largët , në dhe të huaj,
ky mall i fjetur , këtu do t’mbesë.
Anijet ikin dhe sërish vijnë,
me valë përrballen , dhe me det gri,
me diell me shi e pak stuhi,
ky mall i tretur, këtu do t’rrijë.

mars 2014

- Poezi nga Valentina Llapri


- U dërgua nga fotovali -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Komente 0