Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Atdheun


Bij Të K’saj Toke

Jemi bij të k’saj toke!
Të k’saj toke jemi bijë.
Do të rrojmë në mot e mote,
do te rrisim të mbarë fëmijë.
Jemi celsi i ekzistencës,
ekzistenca jemi ne,
large prej shijes së violencës,
dashurinë duam për be.
Jemi bij të k’saj toke,
dhe pse shpesh lyer me gjak,
jemi grimcat e k’saj bote!.
Jemi bijtë e Zotit të Lartë.

Valentina Llapri (14.05.2016)

- Poezi nga Valentina LlapriZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31

15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim