Valentina Llapri Poezi
Valentina Llapri

Mendimi Im!

Me kalimin e viteve!
Njeriu o do nxeje o do leje!
Sprova, pengesa, mendime pafund,
Por…mendimin qe kam ne koke!
Asgje nuk ma tund!
Mendimi eshte si flladi I lehte
I pranveres ne nje nate –dite te qete.
Mendimi qe ka ne vetvete
Drejtesine , miresine
Paqen, dashurine
Sa e lumtur eshte jeta kur
Lind, jeton dhe ngelesh ne pasterti.

Valentina Llapri( dt. 14.05.2016)

nje dite e bukur me diell fantastik!

- Poezi nga Valentina Llapri{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 1