Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Shprese


Dritez Perëndie

O moj hapsirë e mendimit të lirë,
Fluturo në dimensione të pafundme.
O moj dritëz e shpirtit të d’lirë,
thyeji barrierat e mëdha të dukshme.


O moj jetë fluturake e k’saj kohe.
Gëzoju lumturisë që hapsira të ka falur.
O vendi im i shtrenjtë, ndopak a u shplodhe…?
Mes rrënojave dhe bukurive sigurisht…
Që të pangopurit janë tallur…!?


O ti moj dritëz , që na vjen nga lartë,
Zbrit me kujdes, dhe zbardh çdo oxhak…
Vatrat e shpirtit që vërtetë i do,
Dritez Perëndie, mjaltë i jetës tonë…

valentina 20/03/2017

- Poezi nga Valentina LlapriZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente 0