Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Shokët


Për Ty Valbonë!

Valbonë!- se di kush emrin ta ka vënë!
Por një gjë të mirë e ka bërë…
Ti je e pastër dhe e kristaltë.
Si lumi Valbonë, në luginën e gjatë..

E rrëmbyer kur ndesh në padrejtësi,
Të vërtetën e shprehë në sy, pa frikë a çudi,
Punon me passion, edhe përkushtim,
Je shume e dashur, Valbonë!- Ti je NJERI!

Një krijim dedikuar mikes time Valbonës!

- Poezi nga Valentina LlapriZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim