A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Bore E Pare

Bore e pare
Ja ku ra dhe bora e pare,
Ne gezuam si femije,
Dolem te gjithe ne oborr,
dhe po luanim me debore
Bardhesi kishte pafund,
Nje dekor vertet I bukur,
Dhe nene Leta kati I dyte,
Sec na shihte shume te lumtur.
Ajo dukej sikur thoshte
Do te zbres dhe une aty,
Bore e pare pas gjithe keto vitesh
Po si ra valle ? sa cudi!?

- poem written by Valentina Plaku


- Submitted by fotovali -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019