Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aty Ngeli

Aty ngeli I shkreti njeri,
Qe nisur mes baltës dhe erës plot shi.

Aty afër shtëpisë dhe rrugës së shkretë,
Plumbi sec e zuri e u rrokullis tatëpjetë.

Trupi I të gjorit u drodh e sec ra.
Dhe njolla e gjakut te porta gjurmë la………

- poezi nga Valentina Plaku


- U dërgua nga fotovali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim