Më mbaj mend (për 1 muaj)

E Degjoni??

E shikoni njeriun e lodhur vallë??!
Që dot sqëndron në këmbë?
E vec rrudhat I shtohen në ballë?
Që endet mes varfërisë ,
Tërë ditën e perëndisë???
Që gojë të ankohet ska,
E ska cti jape fëmisë??
Po dhe po të ankohet,
Vec muret e dëgjojnë,
Jetojmë në 2013,
Mes hipokrizisë po lundrojmë.
Lum kush mbijeton ,
Në këtë botë meskine,
Ku ndjenjat shumë mungojnë,
Dhe njeriu I ngjan një makine

- poezi nga Valentina Plaku


- U dërgua nga fotovali -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim