Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Gjyshërit


Gjyshes

Nje figure e dashur
E embel dhe krenare,
Ti gjyshja ime e embel,
E paster dhe qelibare

Na prisje me buzeqeshje,
Na puthje , na perkedhelje,
Na dhuroje dashuri,
Cdo dite e gjer ne pafundesi.

Ishe kaq e mire,
Ti o gjyshja ime,
Te kujtoj plot mall,
Per gjithe jeten time.

- poezi nga Valentina Plaku


- U dërgua nga fotovali -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim