Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merr E Jep

Merr e jep
njeriu I shkrete,
Ne kete jete.
Lufton tere diten
Punon si skllav
Dhe ankohet cdo jave..
Cdo dite perserit gati
Te njejtat fjale..
Zihet , grrihet,
Pajtohet dhe ngjiret,
Shan edhe cirret
Disa jane te urte,
Ulin kokat e nuk ndihen
Bejne cu thone te tjeret
E as nga karrigia nuk tentojne
Te ngrihen!!!!
Ndoshta punojme
Mos ti shqetesojme
Vetem kaq!!???
Cben tjeter njeriu ne kete jete??
Ah –po po
Mban dhe veten me gajret

- poezi nga Valentina Plaku


- U dërgua nga fotovali -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim