Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valki - Kurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U rrita ne ket jet nena me solli me mundime
Sakrifikoi shum gjera per tme rritur koken time
por ajo ne na rriti me mundime ne ket jet
tash ne ket jet po e kalojm ne jasht kurbet
Nena rrin ne shpi e mendon per djalin saj
Edhe une mendoj per nenen ndonjeher edhe qaj
Dhe ne telefon rradh flas une me ate
me lot nsy i them do kthehem ndonjeher sme vjen ky ze
Me dridhet mishi kur thot nena une po qaj
I them nene me fal se per ket gje kam une faj
Se nga ty u largova dhe ne kurbet une shkova
Por dhe atje une kur shkova asgje nuk fitova
Por kjo enderrr e kurbetit jeten ma shkatarroi
Larg familjes time larg vendit tim me dergoi
Pse kshu o zot vall..pse kshu e zgjodhi jeta
Une thash se ne kurbet do te jet e verteta
Por jo se kur shkova vec vujte pash me sy
Mendoj vec per ty moj nenen te kthehem te ty
por ja kjo jet per ne vendosi kshu
Une te rrij larg nga ti ti te rrish pa mu

Refreni...(x2)....

SA SHUM VUJTE SA SHUM GABIME
Sa shum gjona edhe trishtime
Sa shumne gjera ne ket jet une kalova
Gjerat e keqia te gjitha i provova
PsE KESHTU KJO JET PER MUA ZGJODHI
e GJITH TE KQIAT TEK MUA MI MBLODHI
e TASH PO RRIJ I VETMUAR NE VETMI
Shkatrrova jeten per 1 cop liri

Nje dhimbje ne shpirt ndjej une nen tani
Dua qe te rrij me ty te kthehem ne shtepi
Po ky kurbet jeten ton po na e ndan
Une qaj ne kurbet nena ne shtepi po qan
Kujtoj kohet e mia kur me shoqnin une rrija
Ndonjeher dhe rrugve me shoqnin une flija
Por ato dit jan te kota nuk kthehen dhe njeher
Mundohem ti kthej prap por tani ska me vler
Shum vujte masakrime ky kurbet na dhuroi
Shum gabime shum gjera ky kurbet na tregoi
Po Pse kshu o zot po pse mua me ndodhi
Isha ne mosh te re ky kurbet jeten ma vodhi

Refreni....(x2)......

SA SHUM VUJTE SA SHUM GABIME
Sa shum gjona edhe trishtime
Sa shumne gjera ne ket jet une kalova
Gjerat e keqia te gjitha i provova
PsE KESHTU KJO JET PER MUA ZGJODHI
e GJITH TE KQIAT TEK MUA MI MBLODHI
e TASH PO RRIJ I VETMUAR NE VETMI
Shkatrrova jeten per 1 cop liri


Ky tekst u dërgua nga  esatcikojaesatcikoja


Nuk kemi video për këtë këngë.


Valki
Publikimi: 01/04/2016


Valki - Kurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbeti".
3. Video është e këngës "Kurbeti", por nuk këndohet nga Valki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valki:


Komente 0