Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valki - Shoqnia E Keqe 2 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Du mi qit do fjal edhe pse nuk e kom t' leht
Nanes t'shkret biri jem zemra nuk pi rrin e qet
Prej qe shkove ti bir besu un e kom t'fshtir
M vyn dikush mema prek doren se jeta ma lidh n'zingjir
Kur pi sho tjert me fmi t'vet sa shum po knaqen
Edhe un du met pas ngat me ta prek faqeen
Du me ta ni eren po du me ta fshi lotin n'sy
Du me ta ni zanin bir pres ti me mu kthy
Ti n'rrug tjeter shkove mu zemren ma ke djeg
Ku t' meten shokt qe as doren sta kan prek
As te vorri nuk jon ardh ti kur ke ndrru jet
Edh vllau yt i vogel ma spo ka me kon me lujt
Babes ton t'gjor bir gazi ju ka shujt
Shoku i mir e shoku i keq ma nuk po dihet sod
Me lot n sy e me kujtim tash nana jote thot

REF. 2X
Djali jem pse u largove pse i krejt ndryshove
Sa mir kem bashk po ti boten tjeter shkove
S'pom vyn ma jeta ma me jetu djali jem jetem ma ke shatrru

At lajm kur e kom marr qe ti bir ke vdek perniher kamt
Mu kan dridh edhe zemra um ka prek
Shokt e tu prej meje t'murren e kut qun nuk e di
Ti je shku e ta po mu zemren ma ke nxi
Sod nuk je me mu po un zemer gjith ko met majt
Je kan gjysma jem syni spo nalet tu kajt
Qa ndodhi me ty o bir edhe mu vorrin ma qele
Qy qat boni djali jem shoqnia e keqe
Je kan nja per mu i vetmi qe ke bo drit
Nxans i mir dhe i sjellshum per qata pom habit
Zani hala m'rrin n vesh siur melodi
Ftyren tana hala e sho bir me kta syt e mi
Jeta jem koka qikjo pa tyun me jetu
Prej qe shkove qajo drita jm u shu
Se droga,shoqnia,rruga t murren larg me shku
Zot smuj qishtu t'lutna merrum edhe mu

REF. 2X
Djali jem pse u largove pse i krejt ndryshove
Sa mir kem bashk po ti boten tjeter shkove
Spom vyn ma jeta ma me jetu djali jem jetem ma shkatrru


Ky tekst u dërgua nga Adem Ademi

Valki - Shoqnia E Keqe 2
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoqnia E Keqe 2".
3. Video është e këngës "Shoqnia E Keqe 2", por nuk këndohet nga Valki.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Valki:


Komente 0