Valmir Delija
Valmir Delija
Valmir Delija
  • Vendlindja:
  • Miltenberg Gjermani
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Mars 1988
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Valmir Delija është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Ai perfundoi shkollimin ne vendlindje dhe ka filluar te merret me muzike qe ne moshen 6 vjeçare. Deri me tani ka publikuar 6 Albume.

Në vitin 2012, Valmir Delia publikon albumin "Ndoshta Ndoshta".

Më datë 27 Prill 2015, Egzon AMG publikon videoklipin "Dj Dj", në bashkëpunim me Valmir Delija.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0