Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Arcturus

S'eshte parfum.
Eshte aroma e lekures tende te bute
Qe era sjell ne Maj kur fryen lehte
S'rreze mengjesi, jo
Eshte shkelqimi i buzeqeshjes qe
Reflekton nga ty.

Dhe ne shpirt drita m'thyhet
Atehere mallin se fsheh dot
Je atje larg qe rri pas qiellit
Sikur Hene a nje brilant
Por une e di...

Shpirti im njeh
Madheshtine e shpirtit tend
Atehere...
Kur buzet me mpleksen
Mbi buzet
E tua...

Valmir Fazliu

- poezi nga Valmir Fazliu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Më shumë nga Valmir Fazliu


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet