A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Valmir Shala - Kuq E Zi


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

18/04/2015

2015-04-18T18:02:16

Song from the album:

"Kenge Dasmash"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kuq E Zi" sung by Valmir Shala.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Valmir Shala attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Fatlinda Leku - Kuq E Zi

Ku shtrihet Iliria
Një ditë do jet Shqipëria
n'trojët tona larë me gjak
tjerët jane o ardhacak
historia per sa t'kujton
ne ktu jemi Autokton.

REF
Kuq e Zi Flamuri jonë
ku duam ne ai valon
ska armik që ja ndalon
e mbrojm me gjakun tonë.

Kuq e Zi Shqiponja jonë
ku do ajo fluturon
ska armik që e pengon
e mbrojm me gjakun tonë.

II
Nga Sanxhaku e n'Janinë
Tirane e n'Prishtinë
sa krenar per Kombin tonë
qe me nder jetojme gjithemon
zemër pastër faqe bardhë
o sa mirë me kan Shqipëtarë.

REF
Kuq e Zi Flamuri jonë
ku duam ne ai valon
ska armik që ja ndalon
e mbrojm me gjakun tonë

Kuq e Zi Shqiponja jone
ku do ajo flututron¨
ska armik qe e pengon
e mbrojm me gjakun tone

III
Europë sa fytyra i ke
e padrejt gjithmone me ne
nje gje mos e harro kurr
jem te forte si shkëmb e gur
per faj tend sa her jem rrzue
vec ma te forte çka jemi que

REF
Kuq e zi flamuri jone
ku duam ne ai valon
ska armik qe ja ndalon
e mbrojm me gjakun tone

Kuq e zi shqiponja jone
ku do ajo flututron¨
ska armik qe e pengon
e mbrojm me gjakun tone.

Motrat Mustafa - Kuq E Zi

Ku shtrihet Iliria
Një ditë do jet Shqipëria
n'trojët tona larë me gjak
tjerët jane o ardhacak
historia per sa t'kujton
ne ktu jemi Autokton.

REF
Kuq e Zi Flamuri jonë
ku duam ne ai valon
ska armik që ja ndalon
e mbrojm me gjakun tonë.

Kuq e Zi Shqiponja jonë
ku do ajo fluturon
ska armik që e pengon
e mbrojm me gjakun tonë.

II
Nga Sanxhaku e n'Janinë
Tirane e n'Prishtinë
sa krenar per Kombin tonë
qe me nder jetojme gjithemon
zemër pastër faqe bardhë
o sa mirë me kan Shqipëtarë.

REF
Kuq e Zi Flamuri jonë
ku duam ne ai valon
ska armik që ja ndalon
e mbrojm me gjakun tonë

Kuq e Zi Shqiponja jone
ku do ajo flututron¨
ska armik qe e pengon
e mbrojm me gjakun tone

III
Europë sa fytyra i ke
e padrejt gjithmone me ne
nje gje mos e harro kurr
jem te forte si shkëmb e gur
per faj tend sa her jem rrzue
vec ma te forte çka jemi que

REF
Kuq e zi flamuri jone
ku duam ne ai valon
ska armik qe ja ndalon
e mbrojm me gjakun tone

Kuq e zi shqiponja jone
ku do ajo flututron¨
ska armik qe e pengon
e mbrojm me gjakun tone.

Shoni Shon - Kuq E Zi

Yeah Yeah!!!
Doggs..Records!!! Come on Doggs Records !!!
Represent Shoni Shon !!! Yeah yeah yeah !!!
Come on , come on!!!

Pjesa 1
Shum vite në rrugt e botës duke hustleing,ç'do hap që hedh tregon se nga vim.Vim nga një vënd i vogël, po vim nga një vënd trim.Nga një vënd bujar, prej vitesh me gjaklar.Një vënd që na mësoi,vështirsis i rezistoi.
Gjithmon me kokën lart,veç topi gjoksin e çoj.
We Are Albanian!!! Jemi Shqiptar !!!
Një vënd i varfër me zemrën Ar. Sa her që veç vihet zjarr, aty Shqiptart i ke,për gosti e miqsi traditën mbrapa se le. Burra me bes e me Fe. Me një kobe atje. Që në nji nat e kan thën," Popull si ne nuk ke.

Ref
Stand up, hands up,give it up!!! Like a bravehart,like a bravehart son!!! From warth for the warth never feel them. Com' like a Storm,com' like a Storm ,com' like a Storm. We com' like Storm (x4)[Kuq e Zi, Kuq e zi jeah !!! (x4) ]

Pjesa e 2
Kuq e Zi , Kuq e Zi. Cep më cep nga Jugu në Veri.
Ktu ku edhe fjalët peshojn më shum se malet.I kemi Ne hallet porsi lumi qe nuk ndalet.Kur në mal vet dal,kur e sjell në jet djal.Familja ështe vend i par . Nënën, si syt e ballit.Ditët me të madhin,e tret , e ngrin dhe gurin.Të zjarrt e kemi zemren,gjak të Kuq edhe Flamurin.Burri ktu ësht Burr shpie e t'pret te dera. Po t'dha fjalën e madhe, nuk shikon se nga t'fryn era.Popull me vlera jemi e me zakon, Popull i vjeter e Autonom.

Ref
Stand up, hands up,give it up!!! Like a bravehart,like a bravehart son!!! From warth for the warth never feel them. Com' like a Storm,com' like a Storm ,com' like a Storm. We com' like Storm (x4)[Kuq e Zi, Kuq e zi jeah !!! (x4) ]

Pjesa 3
Kjo ndjesi që gjith trupin ma përshkoi,ësht arsyja se kush jam ça përfajsoooj.çdo sekond minut dhe or,çdo dit vazhdon të më tregooooj. Jam Krenar Se Jam Shqiptar.Jam Krenar le ta di gjith Bota mbaaaar.
Në Veri,Jug dhe Lindje,Perëndim Ne jemi Njiiiii.Jam Krenar Se Jam Shqiptar.[Jam Krenar le ta di gjith Bota mbaaaar.(x2)]
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019