Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valmir Shala - Dy Tupana  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/12/2019

2019-12-28T13:40:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Tupana" kënduar nga Valmir Shala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Valmir Shala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhbedin Gaxherri (Nexhi) - Dy Tupana

2x
eh dy tupana
po vin me ni za
elumja nana
qfar darsme ka pa

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
leta dij kosova
qfar nuse kem marr

3x
mindilin neh dore
sille pa u ndal
ta din shqiptaria
qfar nuse kem marr

2x
eh po vjen defi
darsma ka fillue
ehajde qika
hyni me vallzue...

Motrat Mustafa - Dy Tupana

po vij krushqit rena rena
dasem te madhe bajna na
bajn shyhret mbesa e bija
qysh kan cef motrat per vlla

REF; 2x
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

II
hajdni qika pe pa sot
qka ka fale i madhi zot
qka ka fale o perendia
sikur ylle na vjen lulia

REF; 3x
Dy tupana kur kan kris
fort na gzue i zoti i shpis
fort na u gzue nena e djalit
ksaj i piken lot prej mallit

Duli - Dy Tupana

Dy tupana o ne dere te kulles
Nji za burri o ne dere t'lahutes
Erdhen krushqit o martohet bija
Pershendesin o pushka e sharkija
Pushka kanga o mor prej Drenice
Percjell nuse o Shote Galicen

Shota rrin o mbi kalë gjithe nure
N'balle te dasmoreve o mor nji flamur
Njimije krushq o me nuse vijne
Njimije pushke o ne sup ju rrijne
Kapercejne o gryka dhe male
Bine tupanat o kanga s'ndalet

Shtate varue o mor n‘jatagana
Gjokset mbushun o mor me nishana
Shota erdhi o e qeshet kulla
Azem Bejta o po rrin me burra
Trupi i Shotes o si shtize flamuri
Syperflakur o zjarr baruti

Shote veshi o mor tirq-galana
Nuse malesh o ne lufte me krjla
Tuj mendue o djepin te shpija
Syte i printe o ne mal liria
Per me i kthye o malet llogore
Syte e saj o pash drite lire
Pushka i kendonte o mor ne kange trimnije
Shpalon krahet o ne sy t'shqiponjes
Sofrat burrash o te Kosoves

Nji lahute o me kange kreshnike
Ja u la koheve o mor heroike
Knojn me ta o mor sa qe bine
O more t'i knojm Shotes o more heroine

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Valmir Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet