Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Azizi - T'fala Parisit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  7

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "T'fala Parisit" kënduar nga Valon Azizi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dava Gjergji - T'fala Parisit

Oooooo i madhi Zot
Ty t'qofshim fale
Në Kosovë lufta a kalle
Ej në Drenicë mor krisi s`pari
Gjoks Luani Adem Jashari
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi ushtar t'Zahir Pajazitit
T`fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë të Adem Jasharit

Oooooo n'Kala t'Lezhës t'Kastriotit
U lidh besa besa e Zotit
O n'Kosovë dasma ka fillue
E kam motër m'bjen me shkue
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T'fala Parisit e t'fala Berlinit
Jem ushtarë t'Luan Haradinit
T'fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë të Adem Jasharit

Oooooo ju moj nanat Kosovare
E ju fmit që flini n`male
O me na fal për vujtje tuja
Se Kosova osht e juja
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
Jem ushtarë o të Mujë Krasniqit
T`fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë të Adem Jasharit

Oooooo moj Serbi me zemër djalli
Kurrë su ngope me gjak shqiptari
O ka me t'djeg si shtrigen zjarre
Kjo Ushtria Çlirimtare
Le ta din Londra e Moskova
Jo s'dorzohet kurrë Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
Jem ushtarë t'Zahir Pajazitit
T`fala Parisit plumba Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit.

Adem Ramadani & Nazmi Sulejmani - T'fala Parisit

eeeeeejjj.. ouu zotii madh
Të Kofshim oo fale
në Kosovë Lufta u kalle
Ouu.. në Drenic aty pik s`pari
Zogë Luani Adem Jashari
Le ta din Londra e Moskova
Nuk dorzohet kurr gjall Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi t`bijt e Isë Boletinit
T`fala Parisit pluma Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit

eeeeee.. oo moj nana Kosovare
e ju djem që fleni n`male
ooo me na fal për vujte tuja
se Kosova osht e juja
Le ta din Londra e Moskova
Nuk dorzohet kurr gjall Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi t`bijt e Isë Boletinit
T`fala Parisit pluma Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit

eeeeeejj.. moj Serbi me zemër djalli
Kurr su ngope me gjak Shqiptari
ooo mena djeg si shtrigen zjarri
kjo Ushtria Çlirimtare
Le ta din Londra e Moskova
Nuk dorzohet kurr gjall Kosova

T`fala Parisit e t`fala Berlinit
jemi t`bijt e Isë Boletinit
T`fala Parisit pluma Beogradit
Jem ushtarë Të Adem Jasharit


Renditja: Top 200
Publikimi: 26/11/2012Më Shumë Këngë Nga Valon Azizi:


Komente 0


Valon Azizi - T'fala Parisit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'fala Parisit".
3. Video është e këngës "T'fala Parisit", por nuk këndohet nga Valon Azizi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.