Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Biba
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: popullore moderne

Valon Biba është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 25 Dhjetor 2017, muzikanti i mirënjohur Valon Biba, në bashkëpunim me Ardit Qirkun të njohur si DJ QRK, ka sjellë këngën ritmike “E ëmbla”. Teksti dhe muzika janë realizuar nga Biba, që ka qenë krijuesi i shumë këngëve që janë bërë hite. Në videoklipin atraktiv, shihet të gjithë krijuesit e këngës, teksa njëri prej tyre është duke kontaktuar përmes videos me një të re. Projekti që u lansua gjatë festave të fundvitit, është vetëm fillimi i bashkëpunimit me artistëve, që pritet të sjellin edhe këngë tjera së shpejti.

Më datë 24 Tetor 2018, Valon Biba publikon videoklipin "Edhe Sa", në bashkëpunim me Ylber Kelmendi.

Më datë 24 Prill 2019, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Se Dashni Pa Ty Nuk Ka", në bashkëpunim me Valon Bibën. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 5 Qershor 2019, Valon Biba publikon videoklipin "E Lyp Zemra". Muzika e këngës u punua nga Valon Biba, teksti u shkrua nga Valon Biba & Gjiko, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nurteel.

Më datë 18 Korrik 2019, Valon Biba publikon videoklipin "Kce Shqip", në bashkëpunim me Gjon Lleshi & Koki Surle. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Biba.

Më datë 2 Korrik 2019, Valon Biba publikon videoklipin "S'te Kam Harru", në bashkëpunim me Rita Hazirin. Teksti i këngës u shkrua nga Valon Biba.

Më datë 12 Nëntor 2019, Dani, Buraku, Valoni, Gjoni & Osmani publikojnë videoklipin "Për Ty Kosovë".

Më datë 17 Dhjetor 2019, Valon publikon videoklipin "Halla", në bashkëpunim me Gjon. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Biba.

Më datë 19 Maj 2020, Valon Biba publikon videoklipin "Lulija", në bashkëpunim me Koki Surle.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet