Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Valon Buquku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Valon Buquku është një këngëtar i njohur. Valon Buquku një zë i ri, por shumë i vecantë që i është bashkuar tregut muzikor shqiptar por duke nisur bukur edhe me cmim nëpër festivale. Valoni është nga Peja, nga ky qytet që gjithmonë muzikës shqiptare i ka dhënë zëra dhe emra të mëdhenj. Muzika e ka shoqëruar kudo dhe ai e ka dashur që nga fëmijëria. Familja e tij e ka uruar e para, pasi është ajo që e përkrah gjithmonë në çdo sferë të jetës edhe në muzikën që ai bën. Këngëtarët që Valoni ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareO Sa Mire Me Qika (2015)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Chipsi

Xhevat Kelmendi

Lent Bajrami

Digga

Fevzi Rogaqi

Papushi

Acidi

Driton Obertinca

Ron Rexhi

Edi Krasniqi

Tags: Valon Buquku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet