Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Shehu - Sa Kushton Nje Yll?  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 7

Komente

Asnjë Koment

23/05/2010

2010-05-22T23:00:00+00:00Jam lodhur por nuk harroj
Se ty duhet te takoj
Po vij
Duke vrapuar

I pasur e di nuk jam
Një ëndërr një yll ta fal
Dhe kjo
Nuk me kushton

Në blu kam fluturuar
Me sy blu kam dashuruar

Je vetem ti gjysma ç'ka kërkoj që para të shkoj
Kërkoj
Përqafoj
Jo i vetem unë s'mund të shkoj askund
Ti fol, ç'më shtrëngon, duhet të mësosh që të fluturosh
Në qiellin pa fund
Një yll ma dhuron
Një yll sa kushton

Të dukem si një fëmij'
Pa ëndrra nuk mund të rrij
Dhe kjo
Shpesh më ndihmon

Lart yjet i numëron
Një yll sa po të mungon
Atë
E mora për ty

Në blu kam fluturuar
Me sy blu kam dashuruar

Je vetem ti gjysma ç'ka kërkoj që para të shkoj
Kërkoj
Përqafoj
Jo i vetem unë s'mund të shkoj askund
Ti fol, ç'më shtrëngon, duhet të mësosh që të fluturosh
Në qiellin pa fund
Një yll ma dhuron
Një yll sa kushton

Je vetem ti gjysma ç'ka kërkoj që para të shkoj
Kërkoj
Përqafoj
Jo i vetem unë s'mund të shkoj askund
Ti fol, ç'më shtrëngon, duhet të mësosh që të fluturosh
Në qiellin pa fund
Një yll ma dhuron
Një yll sa kushton


Ky tekst u dërgua nga Alban Tahiri
Më Shumë Këngë Nga Valon Shehu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet