Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  4
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
BIOGRAFIA: Valton Beqiri është një autor këngësh i njohur. U lind me 1967 ne Mitrovice ne Nje Familje muziktaresh. Skollimin e teresishem e beri ne Prishtinm, kurse muzikaliteti dhe perkushtimi ndaj profesionit ishin mbeshtetje per te kryer studime per piano dhe kompozim. Ka një krijimtari të pasur artistike. Veprat e tij janë interpretuar jo vetëm në Kosovë, por edhe në Evropë dhe në Egjipt. Për vite me radhë, Valton Beqiri ishte në strukturat udhëheqëse të Fakultetit të Arteve në Prishtinë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Minatori

Ish-Anëtar i grupit

Ilirët

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareAutor i këngëve:

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Ilir Bajri

Vasil Tole

Agim Mustafa

Maliq Lila

Muharrem Xhediku

Vasil Dede

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Kledi Bahiti

Besar Likaj


Tags: Valton Beqiri

Krijo Një Kartolinë