Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vanessa Krasniqi

Vanessa Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Iserlohn 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Qershor 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  80
Këndon kryesisht: pop

Vanessa Krasniqi është këngëtare e njohur. Vanessa jeton me nënën e saj e cila punon si infermiere. Prindërit e Vanesses janë divorcuar. Babai i saj i cili erdhi nga Kosova punoi si shofer kamioni dhe Vanessa e sheh rregullisht. Vanessa është studente ashtu edhe si gjysmë vëllai i saj Dardan Krasniqii cili jeton me babanë e tij. Kënga e saj e preferuar është: Bruno Mars: "Talking To The Moon" dhe All 4 One: "Beautiful As You".
Pseudonimi: Vanii.
Ngjyra e flokëve: kafe.
Ngjyra e syve: e gjelbër / kafe.
Shenja e horoskopit: Gaforrja.
Karakteristikë dalluese eshte e qeshur .
Moto: Jeto ëndrrën tuaj!
Dëshira më e madhe ishte të fitojë në Deutschland sucht den Superstar (DSDS)...
Cila është gjëja më e çmendur që keni bërë ndonjëherë?:
Filloi me libra të klasit të vjetra dhe postera nga dritarja...
Vanessa Krasniqi ka filluar të këndoj qysh në moshën katër vjeqare dhe nëna e saj ka inkurajuar gjithmonë talentin e saj ...
Vanessa është nje tifoze e DSDS dhe endrra e saj me e madhe ka qenë qe të marr pjes ne "Deutschland sucht den Superstar " dhe të fitoj ,ajo kete vit mori pjesë ne kete spektakel garues mirpo nuk e kishte rastin qe e fitonte , fitues doli "Luca Hänni"...
Ne vitin 2008 ajo mori pjesë në "Das Supertalent"ku arriti deri ne gjysmëfinale .aRTISTET ME TE PREFERUAR JANë: Christina Aguilera, të Beyonce Knowles dhe Bruno Mars. Del me shoqeri dhe shkon ne palester.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Albona  

Komente

3Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Vanessa Krasniqi »

Komente 3