Më mbaj mend (për 1 muaj)

Varrosi - Toni & Tini (Part 1) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7

Toni edhe tini u rriten bashk
Njoni ngeli mrapa tjetri doli jasht
Njoni jeten e shpejit tjetri shum t’avasht
Po prap me shpresa se do bohen bashk

Toni doli jasht filloj tu bo lek shpejt
Filloj pun per nji bos me pika tu hek
Tini ngeli mrapa filloj pun kamarier
Me nji lokal t’lagjes bakshisha tu mbledh

Toni tu punu fort tu rreziku jeten
Po gjithmon mendonte per shokum si ka vetem
Alo tini mosu merzit o vlla
Se shum shpejit angline ke me pa

Tini me zi tu prit me ik sa ma shpejt
Se lek per cigare nuk kishte n’xhep
Alo toni si t’kam zemra vllait
Ma nis naj lek se jam nkokerr t’hallit

S’kam buk me honger esht tu m’ik truni
Jam merzit shum e spo m’zen ad gjumi
Vec ke ti kam shpres e di po t’bi nqaf
T’kam byrazer e jena rrit bashk

Cjan kto fjal i thot toni ntelefon
Ca kam une osht e jona a po kupton
Lek t’co vllai pa pik problemi
Do ti coj ma von se jam n’pun per momentin

Per tonin gjonat ndryshun
U bo bos i vetes me puntor n’pun
E msoj lojen mir u bo i avancum
Nuk hekte ma pike me kile po lun

Me lidhje tforta anej ka kolombia
Dora par e bukve tu prek miljona
Rrite vetem s’kishte pik besimi
Kishte ardh koha per premtimin e timit

Alo tini ngjo s’po boj kot
Bohu gati me ardh te vllai jot
Ke bileten gati shko n’aeroport
Mezi po pres me tpa ja qifsha ropt

Tini mori rrugen gati me ik
Me taku shokun si ishte tu e prit
Sja kishte haberin ku ishte tu shku
E sa shpejt jeta kishte me i ndryshu

Pa problem tini e kaloi rrugen
Arriti n’londer e ishte i lumtur
Toni e priti mir se erdhe vlla
Tani si jena bashk ska kush na nda

Po tinin, dicka e habiti
Toni nuk ju duk ashtu si e priti
O ton o vlla m’fal qe po t’pyti
Po pse je vesh si puntor ndertimi

Toni buzqeshi edhe i tha
Ktu jena me bo lek jo me ra ns’sy vlla
Policia ndryshe, nuk ka hajgare
Nuk jan si n’Shiqipni si blehen me pare

Me men n’kry e me kom n’tok
Lek me bo e mos me shit pordh
Se menja e madhe se ka rrugen e gjat
Me pas kujdes se ky rast nuk vjen prap

Tini i shkathet e msoj punen shpejt
24 ore vec me tonin tu nejt
Mori zonen e vet kilet tu i hek
Buket tu ik e leku tu ardh shpejt

Mallina ma t’mir ma t’lir se tjert
Puna e leht kur ke per krejt
Toni me Tinin bobat e venit
Lekun ma t’madh nuk e rrushin per tjerit

Krejt e dishin sa fuqi kishin
Money is power like me thas vishin
Ta problem vec drejto gishtin
Vec me lek dritat ti fikshin

Toni me vizione qellime n’jet
Donte me pas familjen e vet
Me hap naj biznes, me bo lekun e paster
Kur t’shkote n’shpi me flejt rehat naten

Se jeta rruges nik kishte jet
Pranaj punote fort dhe me kujdes
Nuk binte n’sy su perzinte me njerz
Emrin ja dishin po ftyra e zez

Boni lek plot donte me u kthy n’shqipri
Po shifte kujt me ja shit pjesen e tlj
Kush e merr lidhjen me kolumbine
Po hala s’la fol me shokun e tij

Tini krejt ndryshe jetonte per sot
Lek pa fun, se rrunte fort
I harroi rregullat si I tha toni
Filloj tu jetu tu bo jet bobi

To binte n’sy pordha e modhe
Tu honger mut tu fol naper kafe
Toni I tha na more n’qaf o vlla
Tini spat s’e ngjaoi ca tha

Tini s’e ngjove ca thash
prej sot e tutje a’punojm mo bashk
M’vjen shum keq per kto qe t’i thash
Po ti s’do vllain ti lek paske dash

Tini person tjeter s’e njifte mo veten
Leket malli ja prishen jeten
Tu harxhu me femna tu ble materiale
Ra nsy shum dajt hyn n’valle

Tini vazhdote jeten luksoze
Cdo nat kalonte me lloj lloj goce
U nda nga toni shum gjona harrote
Leket per mall ska kush tja conte

Puntoret iken se s’i pagunte
U dojshin t’ri puna mos t’i humbte
E gjeti nji djal qe ishte n’hall
Ju deshen leket vec me nejt gjall

Flm shum si ma dhe shansin
Jom gati per pun vec m’thuj kur je gati
Tini menje leht t’shtunen do flasim
Do cosh leket do marresh mallin

Tini tu pi, ekish shtru me viza
Tu prit puntorin me shku te shpia
Papritur ju thy dera shpis
Mos leviz forcat e policise

Tini n’fugon dirket per rajon
Si I justifikon 400 mij pound
Edhe do kile denimi I rond
T’erdhi fundi polici I thot

Tini buzqesh edhe I thot
Un jom puntor t’shkoi muni kot
Nese m’le t’lir un ti rris gradat
Ta jap bosin me ylla t’i mush shpatullat

Nese m’jep bosin per mu je I lir
Po po genjeve kurre nuk sehe drite
Qe ku osht kontrata vec firmose
Nese m’jep bosin liri per zotrote

Polici bo letrat, tini firmosi
Polici gati me dit kush o bosi
Tini tregon venin emrin e ka toni
Ja dhe veni lekve tjeter gjo doni

Prit pak mos u nxito
Derisa t’kapim tonin ti s’ke ku shko
Ke dhe I gho theter t’vogel me bo
Merre n’telefon thuj hajde m’tako

Alo toni m’fal o vlla
M’kishte verbu leku e s’isha tu pa
Kam bo gabim tani e kuptova
Hajde m’tako se du me fol shum gjona

Toni syt me lot, ju bo qedi shum
Ke veni bardh hajde kur t’dush
Nese pra vlla, ka 7:30
M’ka marr malli shum jam merzit

T’nesermen toni tu prit padurim
Mendote se tini ishte si n’fillim
S’ja kishte iden ga ishte tu ndodh
Tini shit vllain

Hic pa u lodh 7:30 ndodh pabesia
Toni e hongri e rrethoi policia
Toni u habit nga kjo fatkeqsi
Kurre s’i shkoi menja te vllai tij


Ky tekst u dërgua nga Orgito LekaVarrosi
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/03/2022
Teksti: Varrosi
Produksioni: Term & Rvchet
Mix & Master: Otr Records LondonVarrosi - Toni & Tini (Part 1)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Toni & Tini (Part 1)".
3. Video është e këngës "Toni & Tini (Part 1)", por nuk këndohet nga Varrosi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Varrosi:


Komente 0