Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vasil Tole

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  5
 • Vendlindja:
 • Përmet 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 58 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Vasil Tole është një autor këngësh i njohur. Prof. Dr. Vasil S. Tole është kompozitor dhe etnomuzikolog. Shkollën e mesme e ka kryer për violinë, në vitet 1978-1982 pranë shkollës artistike “Tefta Tashko Koço”, në Korçë. Në periudhën 1983-1987 përfundon Institutin e Lartë të Arteve, në Tiranë, në degën e Kompozicionit dhe pas diplomimit, deri më 1991, punon në qytetin e Përmetit pranë Shtëpisë së Kulturës “Naim Frashëri”. Prej vitit 1991 është pedagog i Kompozicionit dhe Folklorit Muzikor S...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Vasil Tole, Vasil S. Tole

Komente 0