Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vasillaq Gremi - Kurbetliu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbetliu".
3. Video është e këngës "Kurbetliu", por nuk këndohet nga Vasillaq Gremi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vasillaq Gremi - Kurbetliu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Kurbetliu"

Komente

Asnjë Koment

02/12/2012

2012-12-02T15:39:10+00:00Kam vite qe jam larguar o shoket e mi
me ka marre malli shume
jam dhe kurbetli
oo o shoket e mi (x2)

Dasmat tona me mehalle
me saze e violine
dua te shikoj ata burra
kur kendojn aty
oo o shoket e mi
dollibashi jepte urdhra dhe nuk behej dy
burrat me bardhak e pinin te shkreten raki
oo o shoket e mi.

Kenga, dollia, shendeti o sa bukuri
sa dua te te sherbej oo te jem yzmeci
oo o shoket e mi
sa dua te te sherbej oo te jem yzmeci
te mbaj nje peshqir ne dore, bardhak a cini
oo o shoket e mi.

Kur te kthehem nga kurbeti me mallin ne gji
bashk me juve do ta ngreme shendet e dolli
ooo o shoket e mi.(x2)


Më Shumë Këngë Nga Vasillaq Gremi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet