Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vaske Curri - Demua I Kaperdisur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Demua I Kaperdisur".
3. Video është e këngës "Demua I Kaperdisur", por nuk këndohet nga Vaske Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vaske Curri - Demua I Kaperdisur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Bilbili I Permetit"

Komente

Asnjë Koment

30/01/2014

2014-01-30T13:03:50+00:00I.
Demua thosh që kam një0 palë
saraje të larta ee
Asha më therte këtu edhe mua
kur Demua thosh që kam një palë
saraje të larta
Ai kishte një kasolle me kashtë
Ç'binte brenda binte jashtë
I mjeri Demo, zavalli Demo
prandaj . . .

Ref.: Demua rrinte i kapardisur
edhe e shoqja rrinte kullundrisur (2x)

II.
Demua thosh që kam
një kalë me shalë ëë
Asha më therte këtu edhe mua
kur Demua thosh që kam
një kalë me shalë
Ai kishte një gomar të calë
pa kapistall pa samare
I mjeri Demo, zavalli Demo
prandaj . . .

Ref.: Demua rrinte i kapardisur
edhe e shoqja rrinte kullundrisur (2x)

III.
Demua thosh që ha bukë
me bejlerë e pashallarë ëëë
Asha me therte këtu edhe mua
kur Demua thosh që ha bukë
me bejlerë e pashallarë
Ai bridhte nëpër pazare
hante bukë me qenë e me zagarë
Zavalli Demo, i mjeri Demo
prandaj . . .

Ref.: Demua rrinte i kapardisur
edhe e shoqja rrinte kullundrisur (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Vaske Curri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet