Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Ç'ditë E Bukur..

Ç'ditë e bukur,për çudi,
Pas shiut,mjegullës si tym,
Paqja nderet,si shami,
Ajri që të mbush me frymë..

Dhe më ngjall një gaz ,një shpresë,
Jetë e ëmbël,paqësore...
Ndoshta ishe e pabesë,
Por tani ngjan një shenjtore

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0