A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Ç'ditë E Bukur..

Ç'ditë e bukur,për çudi,
Pas shiut,mjegullës si tym,
Paqja nderet,si shami,
Ajri që të mbush me frymë..

Dhe më ngjall një gaz ,një shpresë,
Jetë e ëmbël,paqësore...
Ndoshta ishe e pabesë,
Por tani ngjan një shenjtore

- poem written by Vaso Dushi


Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019