A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Ne U Grindëm Atëherë

Ne u grindëm atëherë,
Kush jam unë,e kush je ti
Ishim miq...E fortë si erë,
Na pushtoi zemërim i zi!

Një vajzë,u bë sebep
Që të dy,i bënim lajka
U zumë keq,merr e jep
Edhe grushta,dhe shuplaka!

Vajzës,çuna të liq,
Iu dukëm,dhe na shkoi
Ne njëlloj,mbetëm armiq
Dhe nuk folëm,më me gojë!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019