Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Ne U Grindëm Atëherë

Ne u grindëm atëherë,
Kush jam unë,e kush je ti
Ishim miq...E fortë si erë,
Na pushtoi zemërim i zi!

Një vajzë,u bë sebep
Që të dy,i bënim lajka
U zumë keq,merr e jep
Edhe grushta,dhe shuplaka!

Vajzës,çuna të liq,
Iu dukëm,dhe na shkoi
Ne njëlloj,mbetëm armiq
Dhe nuk folëm,më me gojë!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet