A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Lozonjare

Ty,moj,lozonjare!
Me sytë,porsi zjarre
Të mendoj përditë,
Të kam,yll në shpirt!

Ah,moj,lozonjare!
E keqe,je fare
Unë,që për ty,vdes
Më fshin,si me fshesë!

- poem written by Vaso Dushi


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019