Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Dashurie


Grua!

Nuk kam frikë nga fat i zi,
Prej gjëmimit e stuhisë,
Grua!kam frikë nga ti,
Nga thikë e pabesisë!

Dashuri më dhe të pi,
Por në gotë helm kish,
Në buzët,që më puthje ti,
Ndihej shija e tradhtisë!

I hidhur,helm dashurie
Helmoi shpirtin e pafajë,
Grua!sa frikë më shtie
S'më shtijnë as demonë e djaj!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0