A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Më Lër, E Dashur Një Takim!

Më lër,e dashur,një takim!
Atje,buzë detit,si dikur..
Të shohim,ulur në shkëmbinj,
Dallgët,që hidhen,përmbi gurë!

Më lër,e dashur,një takim!
Atje,për të fundit herë,
Ku dashuria,kishte fillim
Edhe fundin,e zi sterrë!

Më lër,e dashur,një takim!
Për atë kohë,kam aq mall,
Kur ëndrrat,ngriheshin fluturim
Si pulëbardhat përmbi valë!

Më lër,e dashur,një takim!
Ma dogji zemrën kjo dëshirë
Të jap të fundmin përqafim,
Të them të fundmen lamtumirë!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019