A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Pa Ty

Po ç'isha unë në këtë botë?
Pa ty,i shuar porsi hiri,
Ti ma mbushe zemrën plot,
Ma ndeze shpirtin si floriri!

Mi dhe jetës,gaz e shpresë,
Në gji,më vlonte dashuria...
Por ja,gëzimi m'u pre në mes,
Më pushtoi sërish vetmia!

Por sot ç'jam në këtë botë?
Pa ty,një dështak i mjerë
Edhe një vajzë,që desha fort,
E shoh,të puthet me të tjerë!

Por jo,më mirë,mos ta provoja
Zjarrin tënd,thellë në gji
Edhe ndjenjat,mos ti zgjoja
Të mbesja,shuar porsi hi!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019