Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Për Ndarje


Pa Ty

Po ç'isha unë në këtë botë?
Pa ty,i shuar porsi hiri,
Ti ma mbushe zemrën plot,
Ma ndeze shpirtin si floriri!

Mi dhe jetës,gaz e shpresë,
Në gji,më vlonte dashuria...
Por ja,gëzimi m'u pre në mes,
Më pushtoi sërish vetmia!

Por sot ç'jam në këtë botë?
Pa ty,një dështak i mjerë
Edhe një vajzë,që desha fort,
E shoh,të puthet me të tjerë!

Por jo,më mirë,mos ta provoja
Zjarrin tënd,thellë në gji
Edhe ndjenjat,mos ti zgjoja
Të mbesja,shuar porsi hi!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0