A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Njollë E Gjakut Tënd

Si zog i vrarrë,mbi dyshek
Një njollë të kuqe,le
Nga një gjahtar,që pas të ndjek
Gjersa të rrëzon përdhé!

S'mbaj mend,kur ndodhi kjo
Sa vite kanë kaluar,
Brenda meje,diçka u ftoh
Diçka mbeti ende zgjuar!

Mjaft,të hyj në këtë dhomë
Befas ti,më vjen ndërmend
Sikur më thotë "kujtomë"!
Kjo njollë e gjakut tënd!

- poezi nga Vaso Dushi


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019