A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Më Shkoi Dhe Rinia...

Më shkoi dhe rinia,
Si lumë,me rrëmbim
Si dritëz,dashuria
U fik në gjirin tim!

Dhe ndjenjë,që në të ri
Më ndizte mish e gjak,
U bë thërrime e hi,
U shuajt,porsi flakë!

Dhe veten ndjeva keq,
Pa ty,pa dashurinë
Kur shkove ti,për dreq,
Më more dhe rininë!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019