Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Më Shkoi Dhe Rinia...

Më shkoi dhe rinia,
Si lumë,me rrëmbim
Si dritëz,dashuria
U fik në gjirin tim!

Dhe ndjenjë,që në të ri
Më ndizte mish e gjak,
U bë thërrime e hi,
U shuajt,porsi flakë!

Dhe veten ndjeva keq,
Pa ty,pa dashurinë
Kur shkove ti,për dreq,
Më more dhe rininë!

- Poezi nga Vaso DushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

0

Krijo Një Kartolinë

Të GjithaKomente mbi këtë krijim