Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Natës Me Shi

Kur qielli,natën,qan pa masë,
Dhe shiun,si lotë,derdh papushim,
Unë i vetëm,mëndjen vras..
"Përse më ike shpirti im?"

Shikoj shiun që rrjedh litarë,
Përposh të bjerë me furi..
E pa gjumë,shpirt vrarrë,
Mëndjen dot s'e heq nga ti!

E kur terrin,vetëtima çan,
Dhe nata mbyshet me gjëmime,
Nuk di,më shumë se kush po qan
Ky qiell apo zemra ime?!

- poezi nga Vaso Dushi


Nuk ka akoma asnjë votëKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet