Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Në Zemër

Në zemrën time,porsi pema
Fletët,një nga një,i humb..
Dhe pa ty,në zemër,ndenja
M'u thave si një trung!

Dhe kur koha krejt të treti,
Tani,që ndihem më i plakur,
Ndjej,që në zemër,mbeti
Shije e drurit të kalbur!

- poezi nga Vaso Dushi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet