Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Kur Mbaron Një Dashuri...

Kur mbaron një dashuri,
Të pushton trishtim i madh,
Ndonjë cigare mer e pi,
Hedh lart tymin e bardhë!

Kështu,si tym,shkon dashuria
Në zemër të lë trishtim,
Siç lë njëlloj te mushkëria,
Dhe cigarja nikotinë!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet