Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Kur Mbaron Një Dashuri...

Kur mbaron një dashuri,
Të pushton trishtim i madh,
Ndonjë cigare mer e pi,
Hedh lart tymin e bardhë!

Kështu,si tym,shkon dashuria
Në zemër të lë trishtim,
Siç lë njëlloj te mushkëria,
Dhe cigarja nikotinë!

- Poezi nga Vaso DushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Komente 0