Vaso Dushi Poezi
Vaso Dushi

Tema: Poezi Për Ndarje


Lule E Dashurisë

Një lule e vyshkur,
Më mbeti prej rinisë,
Dorë e saj e bukur
S'ish,që ta ujisë!

Mbi vazo,harruar
Kish mbetur e shkretë,
Për dashurinë e shkuar
Çdo ditë,ajo më flet!

E lumtur ajo kohë,
U vyshk tok me gëzime,
Si vazo ka ajo,
Në gji,zemrën time!

Ah,vitet e rinisë
Që si petale ranë,
Dhe lulen e dashurisë
Në vazo krejt,ma thanë!

- Poezi nga Vaso Dushi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0