Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Iku Dhe Vera...

Ikën dhe ditët e fundit të verës,
Qielli u vrenjt,dhe shiu filloi
Ndërsa ikte ajo,në prag të derës
Për të fundit herë,dorën më shtrëngoi...

Me inat qiellin me re vështrova,
'përse kjo verë nuk zgjati më tepër?!'
Dhe pikat e shiut aq gjatë i mallkova
E dija që s'vinte për ne verë tjetër!

- poezi nga Vaso Dushi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim