Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Dashuri E Shkuar

Sikur cdo dashuri e shkuar,
Të kishte një varr
Emrin tënd,do gjeja shkruar
Mbi mermer të bardhë!

Pastaj unë do ta fshija,
Emrin tënd me gisht
Dhe kushedi,do të shihja
Të ngjalleshe si krisht!

- Poezi nga Vaso DushiNuk ka akoma asnjë votë


Komente 0