Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Një Lule

Atë vajzë e desha fort,
Si lule e mbaja në dorë,
I merrja erë,s'ngopesha dot
E shtrëngoja në kraharor!

Por lulja nga dora më ra,
E humba,dhe bota m'u shëmb...
Një ditë e pashë,zemra m'u vra
E kishin shkelur me këmbë!

- Poezi nga Vaso DushiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0