Vedat Ademi

Mund Te Ishim Bashke ➡ We Could Be Together

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Mund Te Ishim Bashke

Siluete n'mendje te shoh
Mundohem ta prek ta ledhatoj
Nete te gjata me ty kujtoj
Ne enderr me the te perqafoj

Pyes pse nuk vjen
koha qe e lam
S'dua prej teje lutje as mesazh
Tani mund te jesh
diku me nje djale
Dua te te them
se mund te ishim bashke

Rruges ecen dhe sme sheh
mban ne krah dike tani
S'di cmund te jepja per nje nate
me ty prane vetem prane

Pyes pse nuk vjen
koha qe e lam
Nuk kerkoj prej teje
lutje as mesazh
Tani mund te jesh
diku me nje djale
Dua te te them
se mund te ishim bashke

Pyes pse nuk vjen
koha qe e lam
Nuk kerkoj prej teje
lutje as mesazh
Tani mund te jesh
diku me nje djale
Dua te te them
se mund te ishim bashke

Stinen e veres do ta shoh gjithmon i trisht
Ti vetem me fto
Vetem nje here
jo smund te ndodhe
Te ndjej dicka aq shume te forte dhe tmos jet vone

Pyes pse nuk vjen
koha qe e lam
Nuk kerkoj prej teje
lutje as mesazh
Tani mund te jesh
diku me nje djale
Dua te te them
se mund te ishim bashke

se mund te ishim bashke

se mund te ishim bashke


We Could Be Together

I look you as siluet in my mind
I try to touch it
I remember long nights with you in my dream you hug me
I ask why doesn’t retourn
the time we left behind
I don’t wanta prayer or a message from you
now,you could be with a boy
I want to say that we could be together
you walk along and you don’t look at me
you have someone else in your arms
I don’t know what can I do
for a night with you
near only near
the time we left behind
I don’t wanta prayer or a message from you
now,you could be with a boy
I want to say that we could be together
I will look sad the season of summer
you only invite me
only one time
no can’t happen
to fell something so strong and it wont be late

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019