A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Mall Qe Djeg ➡ Nostalgie Qui Brûle

 Shqip ➡  Frengjisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Mall Qe Djeg

arme per zemren time ishe
dhe e ndizje dhe me shi
jete ne shpirtin tim ti kishe
nate e ftohte dhe pa njeri
genjeshter e thurur ne vargje
realiteti i jetes sone
iluzion fshehur ne pragje
si renkim si nje jehone

ref. afer je por larg te kam
fryme nuk marr por fryma jote jam
eren ndjej tek lehte me prek
mall qe shuhet mall qe djeg

arme per zemren time ishe
dhe e ndizje dhe me shi
jete ne shpirtin tim ti kishe
nate e ftohte dhe pa njeri
genjeshter e thurur ne vargje
realiteti i jetes sone
iluzion fshehur ne pragje
si renkim si nje jehone

ref. afer je por larg te kam
fryme nuk marr por fryma jote jam
eren ndjej tek lehte me prek
mall qe shuhet mall qe djeg

ref. ....


Nostalgie Qui Brûle

-arme á feu pour mon Coeur tu étais
et l’allumais et avec pluie
existence en ma âme tu avais
cette nuit est froid sans gents
mensonge tressé au vers
la réalite de notre vie
illusion caché aux seuil
comme un gémissement comme un retentissement

auprés de toi je suis mais tu es loin
je ne respire pas mais ta respiration je suis
le vent me touché lentement
nostalgie qui éteint,nostalgie qui brûle

-arme á feu pour mon Coeur tu étais
et l’allumais et avec pluie
existence en ma âme tu avais
cette nuit est froid sans gents
mensonge tressé au vers
la réalite de notre vie
illusion caché aux seuil
comme un gémissement comme un retentissement

auprés de toi je suis mais tu es loin
je ne respire pas mais ta respiration je suis
le vent me touché lentement
nostalgie qui éteint,nostalgie qui brûle

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019