A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Mall Qe Djeg ➡ Nostalgia Que Quema

 Shqip ➡  Spanjisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: oriad


Mall Qe Djeg

arme per zemren time ishe
dhe e ndizje dhe me shi
jete ne shpirtin tim ti kishe
nate e ftohte dhe pa njeri
genjeshter e thurur ne vargje
realiteti i jetes sone
iluzion fshehur ne pragje
si renkim si nje jehone

ref. afer je por larg te kam
fryme nuk marr por fryma jote jam
eren ndjej tek lehte me prek
mall qe shuhet mall qe djeg

arme per zemren time ishe
dhe e ndizje dhe me shi
jete ne shpirtin tim ti kishe
nate e ftohte dhe pa njeri
genjeshter e thurur ne vargje
realiteti i jetes sone
iluzion fshehur ne pragje
si renkim si nje jehone

ref. afer je por larg te kam
fryme nuk marr por fryma jote jam
eren ndjej tek lehte me prek
mall qe shuhet mall qe djeg

ref. ....


Nostalgia Que Quema

un arma por mi corason tu fuiste
en juvia la encedias
vida en mi alma tu tenias
noche fria sin persona
mentira creada en versos
la realidad de nuestra vida
un ilusion descondido en rincon
como un suspirasion como un brito

a mi lado tu eres pero yo te siento lejos de mi
yo no respire pero soy tu respirasion
siento el viento cuando me toca
nostalgia que se cese,nostalgia que quema

un arma por mi corason tu fuiste
en juvia la encedias
vida en mi alma tu tenias
noche fria sin persona
mentira creada en versos
la realidad de nuestra vida
un ilusion descondido en rincon
como un suspirasion como un brito

a mi lado tu eres pero yo te siento lejos de mi
yo no respire pero soy tu respirasion
siento el viento cuando me toca
nostalgia que se cese,nostalgia que quema

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019